Hakkımızda

Melen Trade; 1987 yılından bu yana başta Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere çeşitli dünya ülkelerine hizmet veren bir flok üreticisidir. Firma artan ürün kalitesi ve yelpazesi ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesine verdiği değerle, Melen Trade tekstil, müşterilerinin sürekli tercihi haline gelmeyi başarmıştır.
Melen Trade, 1993 yılında Abdullah Melen tarafından İstanbul’ da kurulmuştur. Firma Türkiye pazarında bulunan floklu ürün üretimi yapan firmaların neredeyse tamamına flok tozu temin etmektedir. Aynı zamanda; BTSO tarafından istanbul’un ilk flok tozu ihracatını gerçekleştirmesi sebebi ile de teşekkür belgesi ile de onurlandırılmıştır.
Firma, hassas elyaf kesimlerinde en iyi sonucu alabilmek için en ileri teknoloji kesim makineleri kullanmaktadır. Son teknoloji ile donatılmış laboratuarda renk ve ürün geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.
Melen Trade, daha kaliteli üretim ve hizmet için, yatırımlarına devam etmekte ve AR-GE çalışmalarına yatırım yapmaktadır. Şirket kendisini her anlamda sürekli geliştirmekte, yenilemekte ve gelecek için önemli adımlar atmaktadır.